پیوندهای مهم


 

 

  

  

 

 

X
اخبار

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد : آغاز حذف دفاتر سنتی گواهی امضاء از دفاتر اسناد رسمی

تویسرکانی از آغاز طرح حذف دفاتر سنتی گواهی امضاء از دفاتر اسناد رسمی از روز گذشته خبر داد و گفت: این طرح در برخی دفاتر اسناد رسمی به طور پایلوت آغاز شده و تا دهه فجر امسال در کل دفاتر اسناد رسمی اجرایی خواهد شد.
يک شنبه 19 دی 1395
1117

 

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به روند الکترونیکی شدن امور مربوط به ثبت اسناد و املاک در دفاتر اسناد رسمی گفت: پس از حذف دفاتر سردفتر و الکترونیکی شدن آن، در مرحله بعد، دفاتر گواهی امضاء که به صورت سنتی و دستی در دفاتر اسناد رسمی وجود داشت حذف شده و از این پس، گواهی امضاء نیز به صورت الکترونیکی گواهی و ثبت می‌شود.

وی با اشاره به اجرای پایلوت حذف دفاتر سنتی گواهی امضاء اظهار کرد: در دفا‌تر منتخبی که برای اجرای پایلوت این طرح در نظر گرفته شده است، علاوه بر ثبت الکترونیک اسناد، دفتر گواهی امضاء دست‌نویس نیز تکمیل و از متقاضی، امضاء اخذ می‌شود.

تویسرکانی تاکید کرد: پس از اجرای آزمایشی این طرح در دفاتر منتخب و رفع نقاط ضعف احتمالی، این طرح از بهمن‌ماه در دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور اجرایی ودفاتر گواهی امضاء، الکترونیکی خواهد شد.

میزان